Tarihçe

Merkezi İzmir’de olan İmpo Motor Pompa; Galip Fesçi ve Hamit Kaya Fesçi tarafından 1970 yılında kuruldu. Batı Anadolu illerinde daha çok zirai alanda hizmet vererek faaliyetlerine başladı. PVC boru, elektrik motorları, dizel motopomp grupları gibi birçok ürünün 1980’lerin sonlarına kadar bölgesel temsilciliğini yaptı. Firma, dalgıç pompa iş dalında çalışmaya 1985’te başladı. Bu dönemde ulusal satış yapılanmasının temellerini attı. 1989 yılında imalata başlayan İmpo Motor Pompa dalgıç pompa konusu dışındaki tüm faaliyet konularını bırakarak sadece dalgıç pompa ve motor imalatı ve satışı konusuna yoğunlaştı. 2000 yılında ihracat yapmaya başladı. 2003 yılında ise bugünkü üretim tesisinin ilk adımını attı.

Dalgıç elektrik motoru konusunda dünya lideri yabancı bir firmanın 2011 yılında şirket ana ortağı olmasına kadar geçen dönemde İmpo bir aile şirketi yapılanmasında faaliyet yürütüyordu. Yeni ortaklık yapısında da firma yönetimi yine şirketin bugüne kadarki başarılı sürecini yürütmüş olan kadroda bulunuyor. Global bir yapının içine entegre olurken birçok gelişmiş yönetim aracını uygulamaya alma fırsatları oluştu ve bunlar firma yönetimini daha kurumsal bir yapıya ilerletti.

 

Geniş Ürün Yelpazesi
Güçlü Üretim Altyapısı
Kalite Ve Arge
Verimlilik ve Dayanıklılık

 

Türkiye pazarını tamamıyla kapsayan bir satış organizasyonuna sahibidir. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da öncelikli olmakla beraber ihracat faaliyetlerimizi kendi organizasyonumuz ile yürütmekteyiz. Bunun yanında yabancı ortaklığın getirdiği global imkanlar ile ürünlerimizi tüm dünyaya ulaştırabiliyoruz.